Translate

понедельник, 10 ноября 2014 г.

Подорожуємо Україною!

А чи знали ли ви, де Глінка написав свою оперу Руслан та Людмила? Де Репін обирав типажі для своїх козаків, які пишуть листа турецькому султанові? Куди Шевченко відправив щойно намальовану сумну і прекрасну Катерину? Куди вважали за гарний тон приїздити Гоголь, Вовчок, Гулак-Артемовський, Штенберг, Жемчужнікова, Лаговіо, Врубель, Максимович, Куліш, Яворницький та багато багато інших...На свій сором, я не знала, доки не відвідала разом з Лу Національний історико-культурний заповідник Качанівка! Неймовірна природа, витончена архітектура (вражає навідь те, що від неї залишилося після радянської "спадщини")






Всім рекомендуємо відвідати у якості подорожі вихідного дня!
Наступним пунктом призначення став дендропарк Тростянець, заснований Скоропадським, з унікальним рослинним наповненням, каскадом озер, повних лебедів, та мережою островів.


Недалеко є також цікава місцина: Палац Галаганів (полковника часів Скоропадського) у Сокиринському парку з готичним мостиком та альтанкою. Тут жив відомий кобзар Остап Вересай.


Дорогою до Качанівки нам трапилось ще дещо цікаве: Собор Різдва Богородиці у місті Козелець: побудований у 18 ст., у ньому знаходиться усипальниця Розумовських, приголомшлевий липовий іконостас та джерело з чудодійною водою!



А проїзжаючи Ніжин, ми відвідали унікальній Грецький квартал у заростях хмелю, що, нажаль, як і більшість із того, що ми бачили, у дуже занедбанному стані! Шкода...такі історичні перлини... Хоча ніжинські огірочки насправді смачні!


Нажаль, такі дивовижні місця занедбанні і нікому не потрібні! Матиму надію, що все змінеться накраще, як для цих пам'яток, так і для нас з вами!!!

Комментариев нет:

Отправить комментарий